DZIAŁANIA UCZNIÓW KLASY 1A I 1B W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto. Dzień później uczniowie z klasy 1a i 1 b przyłączyli się aktywnie do akcji sprzątania świata. Odpowiednio przygotowani, tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli na tereny zlokalizowane blisko szkoły. Zaangażowanie uczniów zapewniło sukces akcji. Dodatkowo przez cały poprzedni tydzień uczniowie wykonywali plakaty, poznawali sposoby ochrony planety, oglądali filmy edukacyjne. Pamiętajmy, że celem corocznej akcji w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.