DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 27

Krasnale i Stokrotki

15 września Krasnale i Stokrotki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności oraz umacniania wiary we własne siły. Na zajęciach poznaliśmy historię tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte talenty, które może odkrywać z biegiem czasu. Tego dnia wspólnymi siłami stworzyliśmy fantazyjne obrazy wykonane z kolorowych kółeczek. Bawiliśmy się przy piosence o talentach, graliśmy w Twistera oraz świetnie bawiliśmy się chustą animacyjną. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć w kropkowej fotobudce z dodatkami w kropki. Tego dnia było bardzo kolorowo i radośnie.

Biedronki i Pszczółki

Przedszkolaki z grup Biedronki i Pszczółki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia każdy przedszkolak opowiadał o swoich talentach oraz prezentował je. Nie zabrakło również kropkowych gier i zabaw. Przedszkolaki oglądały również bajkę pt. „Kropka” oraz wspólnie śpiewały piosenkę pt. „Każdy jakiś talent ma”. Następnie wspólnie stworzyliśmy „Drzewo talentów” oraz udekorowaliśmy nasz przedszkolny plac zabaw w kropki.