DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NASZYM GNIEŹDZIE

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Z tej okazji Przedszkolaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce, rozwiązywały bajkowe zagadki, konkurowały w zabawach, trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, wykonywały bajkowe prace plastyczne. 

Bajkowy, kolorowy i wesoły dzień dał dzieciom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.