DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA, CZYLI PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ JESIEŃ

Biedronki

W tym roku Pani Jesień odwiedziła przedszkolaki z grupy Biedronek w dość nietypowy sposób. A mianowicie rozrzuciła na przedszkolnym placu zabaw swoje dary – dary jesieni. Zadaniem dzieci było odszukanie ich wszystkich i stworzenie z nich pięknego kącika jesiennego. Dzieci jak zwykle spisały się na medal. 

Krasnale i Stokrotki 

Dnia 23 września Krasnale i Stokrotki powitały Jesień, świętując Dzień Spadającego Liścia. Tego dnia panie przygotowały różnego rodzaju zabawy ruchowe przy muzyce. Wspólnie tańcowaliśmy ze wstążeczkami do piosenki „Kolorowe listki”. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę na głowę z kolorowych listków, w której mógł się zaprezentować w jesiennej fotobudce wspólnie z wróbelkiem Elemelkiem, którego uszyła nam mama Wandzi, za co bardzo dziękujemy. Przedszkolaki tego dnia wykonały prace plastyczne przy użyciu farb w jesiennych barwach. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu przy dźwiękach muzyki, korzystając z wielu atrakcji. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Pszczółki

W piątek, 23 września, Pszczółki świętowały Pierwszy Dzień Jesieni, tworząc wspólnie koszyk z darami, jakie przynosi nam ta piękna porą roku. Każdy dołożył swoje zdobycze i tak oto powstała pierwsza praca grupowa maluszków.