I MIEJSCE W ZAWODACH REJONOWYCH WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY W SZACHACH

Dnia 17 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Kopernika 63 w Gliwicach odbyły się zawody rejonowe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w szachach, na których drużyna w składzie: Matthew Kozłowski, Mateusz Nieszporek, Jan Ułański i Małgorzata Nytko reprezentująca naszą szkołę wywalczyła I miejsce, zapewniając sobie awans do finału województwa śląskiego. Gratulujemy sukcesu i obiecujemy trzymać kciuki za powodzenie w dalszych rozgrywkach.

Równolegle odbyły się też zawody rejonowe Wojewódzkich Igrzysk Dzieci  w szachach, na których reprezentacja naszej szkoły w składzie: Yaroslav Yuriev, Maksym Czaja, Anna Nytko oraz Hanna Kolak zajęła 10. miejsce na 17 startujących szkół, poprawiając tym samym zeszłoroczny wynik. Gratulujemy i wierzymy, że dzięki systematycznemu treningowi kolejne lata przyniosą im wiele satysfakcji w tym pięknym, wymagającym sporcie.