TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

Krasnale i Stokrotki 

16 lutego od samego rana rozpoczęliśmy obchody Tłustego Czwartku. Krasnale i Stokrotki w tym dniu poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, sensoryczne, taneczne oraz plastyczne. Przedszkolaki zamieniły się także w cukierników, przygotowując własne pączki z różaną marmoladą. Dzieci wyrabiały ciasto na swoje pączki, na które wyciskały różaną marmoladę, a gdy pączki już się usmażyły, wszystkie zostały zjedzone ze smakiem. Był to wyjątkowo smakowity dzień.

Biedronki i Pszczółki 

16 lutego dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek obchodziły Tłusty Czwartek. Tego dnia od samego rana w przedszkolu unosił się zapach pączków. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zwyczajach, jakimi żegnamy karnawał. Oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków. Była to świetna okazja do zabawy oraz do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów.