JAK ŚWIĘTOWANO DZIEŃ DRZEWA W NASZYM GNIEŹDZIE?

Sikorki 

Coroczne obchody Święta Drzewa przypadające na 10 października już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń przedszkolnych. Dzieci z grupy Sikorek z tej okazji poznały budowę drzewa, ozdobiły makietę drzewa wykonanymi przez siebie liśćmi, a w ogrodzie przedszkolnym przystroiły drzewa i zaśpiewały im symboliczne „Sto lat”. Nie obeszło się bez przytulania tych pięknych roślin.

Sikorki – relacja filmowa

Jaskółki

Dzień Drzewa dzieci z grupy „Jaskółek” rozpoczęły rozmową na temat tego tych długowiecznych roślin. Dzieci szybko zrozumiały podział na iglaste i liściaste, wykonały pracę plastyczną, a do zbadania liści i kory wybrały się na przedszkolne podwórko. Przy pomocy lupy wyodrębniły poznane części liści, zbadały korę drzewa. W ciszy, wsłuchując się w szum wiatru, wtuliły się w drzewa. Niesamowita energia!