PRZEDŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W PRZEDSZKOLU

Krasnale i Stokrotki 

W każdym domu czas świąt Bożego Narodzenia wiąże się z wieloma tradycjami, chociażby takimi jak ubieranie choinki czy pieczenie pierników. W naszym przedszkolu także nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Dzięki pani Uli pojawił się piękny i pachnący świerk. Krasnale i Stokrotki wspólnie z paniami zawieszali na drzewku bombki, gwiazdki, aniołki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie, a dzięki niej w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo. Krasnale i Stokrotki z pomocą pań przygotowały także świąteczne, piernikowe niespodzianki dla rodziców. Przedszkolaki z wielką radością wygniatały i wałkowały ciasto przygotowane przez panią Asię, naszą kucharkę. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy użyciu foremek. Gotowe ciasto piekło się w przedszkolnej kuchni, a po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po kilku dniach, gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i kolorowymi cukierkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i pyszne. 

Wśród wielu przedświątecznych czynności nie zabrakło także przygotowań do Jasełek, na które zostali zaproszeni rodzice. 20 grudnia, ku uciesze swoich bliskich, dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami, pastorałkami oraz tańcami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz piękną interpretację narodzin Pana Jezusa.

Biedronki

Przedświąteczny czas był bardzo pracowity dla przedszkolaków z grupy Biedronki. Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się pieczenie pierników, a następnie bardzo lubiane przez dzieci dekorowanie lukrem i kolorowymi posypkami. Nie mogło oczywiście zabraknąć choinki. Dlatego też w rogu naszej sali pojawiła się choinka, którą dzieci przystroiły kolorowymi bombkami, łańcuchami i światełkami. 

Pszczółki i Biedronki 

W ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia  Pszczółki i Biedronki brały udział w warsztatach z tworzenia ozdobnych świec. Dzieci samodzielnie wybierały zapachy, kolor żelu oraz ozdoby, oczywiście przy pomocy wesołego Elfa, który bardzo się starał, aby wszystko odbyło się w bezpiecznej i wesołej atmosferze. Piękne świąteczne świece dzieci zabrały ze sobą do domów. 

Pszczółki i Biedronki przedstawiły także historię narodzin Pana Jezusa, wystawiając Jasełka dla swoich rodziców.