PRZEDSZKOLAKI Z GNIAZDA UCZESTNICZYŁY W SPOTKANIU AUTORSKIM Z PISARZEM – PANEM MARCINEM KOZIOŁEM

Przedszkolaki z Gniazda miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim Marcina Kozioła, autora m.in. powieści „Tajemnica przeklętej harfy”, która znalazła się na liście 20 książek wybranych na dwudziestolecie kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Marcin Kozioł jest również autorem podróżniczej serii o przygodach Wombata Maksymiliana, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

Podczas spotkania autor przedstawił dzieciom bliżej rodzinę sympatycznych puchaczy, o równie sympatycznych imionach: Bubuś, Bubisia, Bubbo i Bubel, którzy to w jego powieści wyruszają w świat, by odnaleźć swój własny kawałek lasu. Pan Marcin zdradził również młodym czytelnikom, że łacińska nazwa puchaczy to Bubo bubo. 

Spotkanie było ciekawą formą dydaktyczną, mającą na celu zachęcenie dzieci do obcowania z książką jako źródłem wiedzy o otaczającym ich świecie.