JAK DZIECI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 27 PRZYGOTOWYWAŁY SIĘ DO ŚWIĄT?

W każdym domu czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z wieloma tradycjami, chociażby takimi jak ubieranie choinki czy pieczenie pierników. W naszym przedszkolu także nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Dzięki pani Uli w przedszkolu pojawiła się piękna i pachnąca jodła. Dzieci wspólnie z paniami zawieszały na drzewku bombki, gwiazdki, aniołki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie, a dzięki niej w sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo. Nasze przedszkolaki z pomocą pań przygotowały także świąteczne, piernikowe niespodzianki. Przedszkolaki z wielką radością wygniatały i wałkowały ciasto przygotowane przez panią Asię i panią Beatę. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy użyciu foremek. Gotowe ciasto piekło się w przedszkolnej kuchni, a po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po kilku dniach, gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i kolorowymi cukierkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i pyszne. 

Wśród wielu świątecznych przygotowań nie zabrakło warsztatów świątecznych, które odbyły się w budynku przy ul. Koralowej 12 grudnia, a także przygotowań dzieci z ul. Łabędzkiej do Jasełek, na które zostali zaproszeni rodzice. 14 grudnia, ku uciesze swoich bliskich, dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami, pastorałkami oraz tańcami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz piękną interpretację narodzin Pana Jezusa.