STYCZNIOWE NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W NASZEJ BIBLIOTECE

Martin Widmark „Tajemnica maskarady”
– kolejna część lubianej przez naszych czytelników serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach.
Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Andy Griffiths „156-piętrowy domek na drzewie”
Dwunasty tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”!
Andy i Terry świętują Boże Narodzenie w stupięćdziesięciosześciopiętrowym domku na drzewie (mieli stuczterdziestotrzypiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie!
Jeff Kinney „Dziennik Cwaniaczka : więcej czadu”
Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley.
Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole…
W najnowszej części Greg zostaje pracownikiem technicznym (to znaczy tragarzem) w kapeli Bródna Pieluha. I od razu odkrywa cienie rockandrollowego życia.
Liz Pichon „Tomek Łebski : chętnie pomogę” T. 19
W każdą sobotę w domu Łebskich odbywa się sprzątanie. Tomek zwykle jest wtedy bardzo zajęty… relaksowaniem się, i niewiele pomaga. Do czasu… gdy w sklepie z różnościami zauważa wielkie pudło z przyborami do prac plastycznych – po prostu marzenie! Wtedy wszystko się zmienia. Tomek postanawia szybko zdobyć dodatkowe fundusze, żeby kupić ten wypasiony zestawy artysty.
Lene Kaaberbøl „Zaklinaczka : zemsta Chimery”
„Zaklinaczka” to seria bestsellerowych powieści fantasy. Bohaterka, nieśmiała i z pozoru całkiem przeciętna Clara, ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Kiedy ujawnia się jej wyjątkowy dar, dziewczyna trafia pod opiekę ciotki Isy, zaklinaczki, która uczy ją ufać własnym instynktom.
W trzecim tomie Clara poznaje lepiej samą siebie i swoją magiczną moc.
GIGANT POLECA od nr 1/24 „Wszystkie sekrety Kaczogrodu”
To już 25. numer Giganta Poleca! Donald i spółka przeżywają ekscytujące przygody, odkrywając nieznane dotąd tajemnice Kaczogrodu.
Zakupiono prenumeratę na 2024 rok –  8 wydań komiksów o Kaczorze Donaldzie.
A to wszystko z funduszy uzyskanych podczas „Kiermaszu książki używanej”,
który miał miejsce na szkolnym Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Życzę miłej lektury!