SIKORKI I SKOWRONKI OBCHODZIŁY DZIEŃ POCZTY

Sikorki 

18 października przedszkolaki z grupy Sikorek obchodziły Dzień Poczty. Dzieci odwiedziły w tym dniu Urząd Poczty w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami takimi jak: półki na listy i paczki, skrzynka pocztowa, regały na kartki i czasopisma. Ponadto przedszkolaki zapoznały się z prawidłowym adresowaniem listów. W podziękowaniu wręczyły Pracownikowi Poczty Polskiej laurkę z życzeniami. 

Skowronki 

We wtorek do Skowronków zawitało święto nietypowe – Dzień Poczty Polskiej. Dzieci przywitały je z ogromnym entuzjazmem i wielkim zainteresowaniem. Skowronki dowiedziały się, jak adresuje się list i pocztówkę, poznały pracę listonosza, z bliska zobaczyły, jak wygląda znaczek pocztowy oraz etykieta na przesyłce kurierskiej, a także poznały dokładną trasę, którą pokonuje list w drodze od nadawcy do adresata. Po zakończonych zajęciach dzieci planowały, do kogo wyślą swój pierwszy list, nie mogąc doczekać się kupienia znaczka i wrzucenia koperty do magicznej czerwonej skrzynki.