WYCIECZKA KLASY 1C DO MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

27 października uczniowie klasy 1c byli na wycieczce w Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Uczniowie poznali historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś. Dowiedzieli się, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy rolnika, młynarza i piekarza. Wiele radości pierwszoklasistom sprawiły warsztaty formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego. Były przepyszne! Nie obyło się też bez niespodzianki, jaką była lekcja w dawnej klasie szkolnej – uczestnicy przenieśli się w czasie, zasiedli w dawnych ławkach pośród książek i elementarzy sprzed lat, uczyli się się także pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach. W czasie zwiedzania uczniowie oglądali i podziwiali także różne ciekawe przedmioty codziennego użytku oraz zabytki techniki, co stanowiło doskonałą okazję do poszerzenia wiadomości o świecie zawodów oraz wykorzystywanych w pracy narzędziach. Wycieczka dostarczyła dzieciom sporo wrażeń, ale przede wszystkim uzmysłowiła, czym dla człowieka jest chleb i jak ważny jest on w życiu.