KRASNALE, STOKROTKI I SIKORKI WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ DO LASU W KOZŁOWIE

12 października Krasnale i Stokrotki  wybrały się na jesienną  wycieczkę do lasu w Kozłowie. Dzieci poznawały roślinność i jej piękne kolory, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody. Dowiedziały się od leśniczego, jak zbudowany jest las i jak nazywamy poszczególne jego warstwy. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Przedszkolaki miały także możliwość obserwacji z bliska jelonka Rudzika mieszkającego na terenie leśniczówki. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Spacer po lesie dał nam także możliwość zebrania darów jesieni, które świetnie nadały się do kącika przyrodniczego. Po wizycie w lesie udaliśmy się na boisko Ruch Kozłów, gdzie dzieci mogły spędzić aktywnie i miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej przyrody.  Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych, żałujemy, że tak szybko minęła.