NASI WOLONTARIUSZE WZIĘLI UDZIAŁ W FINALE PROJEKTU „ONKOAKADEMIA W RUCHU”

W niedzielne popołudnie 14 kwietnia 2024 r.., w Parku im. Fryderyka Chopina odbył się finał projektu pod nazwą „OnkoAkademia w ruchu”.

Wydarzenie zgromadziło ponad 50 osób, dla których odbyły się teoretyczno-praktyczne zajęcia nordic walking i relaksacji, połączone z marszem po ścieżkach parku. Na przemarsz przybyły osoby, które już wcześniej chodziły z kijkami, jak również osoby, które po raz pierwszy przemaszerowały z nami po parku, wspomagając się w marszu kijami.

Przed marszem nastąpiła rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę Anię, po której rozpoczęła się część praktyczna spotkania, czyli nauka i doskonalenie techniki poprawnego chodzenia z kijkami. Po wykonanym marszu odbyły się ćwiczenia relaksacyjne, ułatwiające organizmowi powrót do wypoczynku oraz dalsza integracja. Na uczestników czekały przekąski podarowane przez firmę NAH.

Głównymi celami projektu były organizacja czasu wolnego i promocja aktywnej formy wypoczynku dla pacjentów onkologicznych przez wolontariuszy oraz integracja. Organizatorem wydarzenia była grupa wolontariuszy, którzy realizują w naszej szkole projekt pn. Rok Szkolnej Aktywności Wolontariatu.

Partnerami i darczyńcami wydarzenia byli: Centrum 3.0 Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, NAH, LO Studio Anna N., Urząd Miasta Gliwice. Partnerem wydarzenia była Górnośląska Fundacja Onkologiczna. Sprzyjająca pogoda, wspaniali ludzie, z którymi mieliśmy przyjemność maszerować po alejkach parku, rozmowy o technice chodzenia przeplatane dowcipami, zmotywowały nas do pokonywania dalszych kilometrów z kijami Nordic Walking. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i zaangażowanie.